Працівниками ТОВ «ТЕПЛО-МЕЛІТОПОЛЬ» постійно вживаються заходи щодо виявлення власників квартир та приміщень, які в незаконний спосіб здійснили відключення від системи централізованого опалення. При виявленні таких випадків ТОВ «ТЕПЛО-МЕЛІТОПОЛЬ» проводить нарахування таким споживачам за опалення.
Отримавши платіжки за опалення, такі споживачі звертаються до нашого підприємства з обуренням. Виходячи зі змісту звернень, у споживачів складається хибна думка, що наше підприємство намагається додатково заробити та таких особах. Насправді такі висновки є помилковими.
Майже на кожному будинку, до якого подається опалення, встановлені лічильники тепла, за якими можливо встановити, скільки тепла було подано до будинку. В подальшому загальна кількість тепла поданого до будинку розподіляється між споживачами, відповідно до методики, залежно від площі кожної квартири або приміщення.
ТОВ «ТЕПЛО-МЕЛІТОПОЛЬ» не може провести нарахування більш ніж нараховано по будинковому лічильнику, а суми платіжок всіх власників залежать від правильності розподілу загального поставленого тепла до будинку.
В разі виявлення споживача, який в незаконний спосіб відключився від централізованого опалення, такому споживачу проводяться нарахування, а в свою чергу, всім іншим споживачам цього будинку нарахування зменшуються.
Чинним законодавством визначено, що споживачі, які відключились від системи централізованого опалення не у законний спосіб, не звільняються від оплати за опалення. Такі нарахування не залежать від наявності або відсутності батарей у квартирі або приміщення. Розподіл здійснюється пропорційно та залежить від площі нерухомості.
В нашому місті є такі будинки, в яких перші поверхи (крамниці, офісні приміщення) в незаконний спосіб відключились від опалення. Через підвальні приміщення проходить система опалення та опалюються квартири на верхніх поверхах, за рахунок тепловіддачі у відключених приміщеннях зберігається плюсова температура.
В свою чергу, мешканці квартир верхніх поверхів отримують платіжки з великими нарахуваннями, так як перший поверх не бере участь у розподілі тепла, що поставлено до будинку.
Вживаючи заходи по виявленню незаконно відключених споживачів та проведення їм нарахування, наше підприємство має лише одну мету: виявити таких осіб, що ухиляються від сплати за теплопостачання, які фактично перекладають оплату за свою нерухомість на споживачів всього будинку.
За рахунок абонентської плати проводяться наступні роботи:
• експлуатація системи магістральних і внутрішньоквартальних теплових мереж;
• експлуатація і ремонт котлів, експлуатація обладнання котелень,
• ремонт і налагодження контрольно-вимірювальних приладів і автоматики;
• експлуатація ремонт і налагодження газового та електрообладнання.
За рахунок абонентської плати в міжопалювальний період виконуються заходи з підготовки до нового опалювального сезону, планово-попереджувальні ремонти, а в опалювальний період здійснюється забезпечення безперебійної та якісної поставки тепла і усунення аварійних ситуацій.
Лише сплативши за обома частинами тарифу, абонент компенсує підприємству загальну вартість Послуги. При одноставковому тарифі абонплата (умовно-постійна частина тарифу) не була відокремлена від загальної вартості теплової енергії, та сплачувалась абонентами загальною сумою. Зараз, при двоставковому тарифі, абонент сплачує витрати окремо:
— умовно-змінну частину – безпосередньо під час виробництва теплової енергії, тобто в опалювальний сезон;
— умовно-постійну – щомісяця протягом року, оскільки при формуванні тарифу річна сума умовно-постійних витрат розподілена на 12 місяців.
Введення двоставкового тарифу, в першу чергу, направлене на зниження фінансового навантаження на абонентів в опалювальний сезон, яке зростає із збільшенням тарифів на комунальні послуги.
Для споживачів Мелітополя НКРЕКП встановило двоставкові тарифи, якими передбачено нарахування умовно-постійної частини (абонплати), і умовно-змінної частини. Абонплата компенсує підприємству постійні витрати, які не залежать від обсягів виробництва, і нараховується щомісячно протягом року. Умовно-змінна частина відшкодовує витрати підприємства на енергоносії і нараховується тільки в опалювальний сезон. При застосуванні двоставкових тарифів підприємство має можливість в міжопалювальний період виконувати ремонтні роботи з підготовки до нового опалювального сезону.
Для більшості міст України встановлено одноставкові тарифи на теплову енергію, при застосуванні яких не передбачено поділ витрат, і нарахування проводиться тільки в опалювальний сезон.
У структурі тарифів на теплову енергію 90% всіх витрат складають витрати на енергоносії (природний газ, електроенергію, воду), ціни на які постійно зростають, що веде до зростання тарифів на теплову енергію та послугу з централізованого опалення для населення.
Тариф розраховується згідно з такими нормативними актами:
— Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування і постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, затвердженого Постановою НКРЕКП від 24.03.2016 №377;
— Процедури встановлення тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування, постачання, затвердженої Постановою НКРЕКП від 31.03.2016 №528;
— Процедури встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення і централізованого постачання гарячої води, затвердженої Постановою НКРЕКП від 31.03.2016 №529;
Тарифи на теплову енергію для всіх груп споживачів і послугу з централізованого опалення для населення затверджує Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).
ТОВ «Тепло-Мелітополь» подає теплоносій по зріз житлового будинку, за рівномірний розподіл тепла по будинку відповідає обслуговуюча організація (ТОВ «ПСК Акви-БУД», КП «Житловий масив», ОСББ, ЖБК, ОК). Гідравлічна налагодження внутрішньобудинкової системи житлового будинку проводиться шляхом установки дросельних шайб, і (або) сопла на елеваторному вузлі, для приведення витрати мережної води по будинку у відповідність до проектного розрахунку.
Котельні підприємства працюють по температурному графіку, в залежності від температури зовнішнього повітря. Температурний графік розробляється для кожної котельні. У ньому чітко визначено, яка повинна бути температура мережної води в теплової мережі при конкретної температурі зовнішнього повітря і по ньому знижується температура теплоносія. Тому в теплі дні опалювального сезону, наприклад, навесні-восени, можливі тимчасові відключення опалення.